2016/2017

Самостоятелна изложба на наша ученичка в Малага на тема „Приказки от България“ – 20 май, 2017г.

Талантливата художничка Венета Павлова от 5-в клас спечели конкурс в испанския град Малага с картината „Неродена мома“, предназначена за илюстрация на книга от испански писател. Тя представи своите картини в българското училище на празника, посветен на 24 май. Изложбата бе открита 20 май. Увлечена от българския фолклор, Венета се представи облечена с автентична народна носия. Тя се включи в празничния училищен концерт, цитирайки „Ода на радостта“ и се сприятели с децата, заедно пяха и танцуваха на сцената.

Венета Павлова спечели и първа награда  от III конкурс за детска рисунка „Моят любим герой от българска приказка или книга от български автор“, организиран от ПБНУ“Родина“, Малага.

Международен турнир по художествена гимнастика – София, 12.05 2017 година

Момичетата от нашето училище, трениращи към СК „Тракия“, които участваха в турнира по художествена гимнастика в столицата, за пореден път се завърнаха със златни медали. Този път ги спечелиха с ансамбъла с топки, в надпревара с отбори от други държави. Поздравления за:

Гергана Чомашка – 5в клас

Йоанна Нешева – 5в клас

Мариела Керезова – 5в клас

Анелия Йочкова – 5д клас

Желаем им нови успехи и да продължават да ни радват!

2016/2017

Международно състезание по художествена гимнастика –

Сърбия - 25-26.03.2017 година

Двете близначки Алегра и Захара Чеперигови от 3-в клас участваха в международен турнир по художествена гимнастика в Нови Сад, където заеха престижните второ и пето място. Впечатлиха журито с грация и красиви движения. Донесоха радостни емоции на своите съученици и класен ръководител – госпожа Любка Козарска.

Математическо международно състезание на  "Математика без граници"-зимен кръг 2017

Приключи зимният кръг на IV международeн турнир „Математика без граници”. Нашите ученици активно се влючиха, решиха вярно задачите и получиха сертификати и медали. Даниел Колев от 2-б клас е класиран на 3-то място и получи сертификат и бронзов медал.

Сияна Христозова от III-г клас с класен ръководител Тинка Тодоранова, участва в състезанието по модерен балет, организирано от Българската федерация по спортни танцови дисциплини.Грациозни и талантливи, тя и нейните съотборнички от „Еra dance company“впечатлиха журито и заеха призовите първо и трето място.

Математически международен маратон на "Математика без граници"

Приключи зимният кръг на IV международeн турнир „Математика без граници”. В него участваха над 17 000 ученици от 30 страни на 5-те континента. Нашите ученици активно се влючиха, решиха вярно задачите и получиха сертификати и медали:

• Димитър  Станков от 1-г клас, 3-то място, бронзов медал, класен р-л Валя Гатева

• Весела Атанасова и Николай Първов от 1-е клас получиха сертификати, а Кристина Маркова се класира трета, с бронзов медал и диплома, класен р-л Мария Петрова

• Владимир Венциславов Должиков - 2г клас, 2-ро място и сребърен медал, класен р-л Мария Кирилова

• Александър Должиков – 3-в клас, 2-ро място и сребърен медал, класен р-л Любка Козарска

Четвърти международен турнир „Математика без граници”

Александър Должиков – 3в клас – 2-ро място, учител Л. Козарска

Петя Кушлева – 3в клас – 3-то място, учител Л.Козарска

Ива Ичевска – 5а клас – 1-во място, учител Ел.Стоева

Международно състезание по аеробна гимнастика – Будапеща, Унгария

Александър Мишинков – 3а клас – 1-во място /момчета, индивидуално/ и сребърен медал за смесена двойка

Християна Златанова – 3б клас – двойка с Александър Мишинков – 2 –ро място

Международно състезание по художествена гимнастика в Сърбия

Гергана Чомашка – 5в клас – 1-во място

Международно състезание по художествена гимнастика

Даниела Тончева от II-д клас – 1-во място ансамбъл

Международно състезание по художествена гимнастика   в Ниш, Сърбия , 12-13 ноември 2016 година

Алегра и Захара Чеперигови от III-в клас, с класен ръководител Любка Козарска - два златни медала и два сребърни медала

Международно състезание по художествена гимнастика Бургас и Стара Загора

Даниела Тончева от II-д клас с класен ръководител Гергана Георгиева

Участия в международни и национални състезания по модерен балет – 2016 година

Бетина Колева от 3-г клас, с класен ръководител Тинка Тодоранова, многократно завоюва призови места в Международни състезания в Прага, Виена и Национални първенства по модерен балет. Изключителен талант и грация, тя получава златни и сребърни медали като награда за своето старание, дисциплина и всеотдаен труд